Booking jak zarezerwować hotel tanio i bezpiecznie? Jak zarezerwować hotel bez karty kredytowej? Jak się skontaktować z Booking? Są to najczęściej pojawiające się pytania, dlatego ten wpis dedykujemy nowicjuszom oraz wszystkim osobom, które przez COVID-19 wyszły z wprawy z rezerwacjami na tym portalu. Poniżej prezentujemy cenne wskazówki, cały proces rezerwacji hotelu na Booking, rezerwacje bez karty kredytowej oraz informacje kontaktowe do Booking.

Booking – jak zarezerwować hotel? Instrukcja

Jeśli jeszcze nie posiadasz konta KLIKNIJ i zarejestruj się. Na zdjęciach została zaznaczona ścieżka tworzenia konta. Kliknij w „Zarejestruj się” na stronie głównej Booking. Podaj swój mail, a w następnym kroku hasło. Voila! Konto zostało utworzone.

booking zarejestruj sie

Krok 1

Teraz przejdź do rezerwacji. Wpisz w wyszukiwarkę na stronie Booking cel podróży, datę zameldowania i wymeldowania oraz ilość osób. Po kliknięciu w „Szukaj” zostaniesz przeniesiony do wyników wyszukiwania – wyświetlą się wszystkie obiekty z wolnymi pokojami w podanym terminie. Po lewej stronie w tabeli znajdują się filtry – dostosuj wyniki do własnych potrzeb. Zawęzisz wtedy ilość dostępnych miejsc noclegowych do wyboru i będą one dobrze dopasowane do Ciebie. Śniadanie wliczone w cenę, hotel z 4 gwiazdkami czy sauna na miejscu? Nie ma problemu, zaznacz dostępne okienko.

Krok 2

Gdy już wybierzesz obiekt w którym chcesz się zatrzymać przejdź do rezerwacji. Kliknij w „Zobacz dostępność”, a następnie pod opisem hotelu wybierz interesujący Cię pokój. Zawsze sprawdzaj dokładnie pole „Twoje opcje”. Jest tam opis co zawiera cena oraz informacja do kiedy można bezpłatnie odwołać rezerwację (lub nie, jeśli widnieje zdanie, że informacja jest bezzwrotna). Kliknij w pole „Rezerwuję” i przejdź do wypełnienia formularza na kolejnej podstronie.

rezerwacja booking

Krok 3

Wpisz swoje dane – imię, nazwisko i imię oraz określ cel wyjazdu (służbowy czy prywatny). Kolejny krok to klik w pole „Dane końcowe”, gdzie wpiszesz swój adres i sprawdzisz poprawność wszystkich danych. Jest też najważniejsze pole – wybierasz czy chcesz zapłacić za pobyt od razu czy dopiero po przyjeździe na miejscu. Wybierz jedną z opcji, a następnie podaj dane karty kredytowej/debetowej do potwierdzenia rezerwacji. WAŻNE! Nawet jeśli wybierzesz opcję opłacenia później i tak należy podać dane karty – ma to na celu tylko weryfikację karty i jest bezpieczne. W niektórych kwaterach jest opcja rezerwacji bez podawania karty o czym piszemy w osobnym akapicie. Jeśli wszystko się zgadza teraz czeka Cię już ostatni krok – kliknij w „Sfinalizuj rezerwację!”. Rezerwacja będzie widoczna na twoim koncie, oprócz tego potwierdzenie zostanie wysłane również mailowo. GOTOWE!

płatność booking

 

Jak rezerwować tanio na Booking? Promocje i zniżki

Warto rozpocząć szukanie hotelu/kwatery od strony DEALS PAGE (ofertowej), gdzie cyklicznie wrzucane są specjalne oferty na promocyjne noclegi ze zniżką od 20% i więcej. Najczęściej przedział czasowy to trzy miesiące do przodu. Przede wszystkim DEALS PAGE znajdziesz klikając TUTAJ (KLIK).

Przed COVID-19 działał świetny Program Poleceń, gdzie otrzymywało się zwrot środków w wysokości 50 zl za odbytą rezerwację. Aktualnie jest niedostępny, natomiast mamy nadzieję że zostanie ponownie uruchomiony.

Aktualnie Booking posiada program lojalnościowy Genius dla wszystkich użytkowników. W 2022 roku weszły w życie nowe poziomy Genius. Poziom Genius 1 otrzymasz od razu w momencie, gdy zarejestrujesz się klikając TUTAJ i od razu otrzymasz 10% zniżki na rezerwację. Po zrealizowaniu 5 rezerwacji w ciągu dwóch lat automatycznie do konta otrzymasz Poziom Genius 2, w rezultacie którego nagrodą jest 15% zniżki na pokoje. Jeśli dokonasz 15 rezerwacji w ciągu dwóch lat wejdziesz na Poziom Genius 3, dzięki czemu przy wyszukiwaniu noclegu otrzymasz aż do 20% zniżki, bezpłatne śniadanie w niektórych kwaterach oraz bezpłatne podwyższenie kategorii pokoju.

Sprawdź również wszystkie aktualne zniżki na Booking, które zebraliśmy w jednym wpisie: Zniżka Booking 2022

 

Jak zarezerwować hotel na Booking bez karty kredytowej? 2023

Aktualnie coraz mniej miejsc noclegowych pozwala na rezerwację bez karty kredytowej. Warto jednak zaznaczyć, że do rezerwacji nie potrzeba dokładnie karty kredytowej – może to być karta debetowa (ta, którą mamy przypisaną do konta bankowego) lub walutowa. Natomiast aby znaleźć nocleg bez karty w filtrach po lewej stronie przy wyszukiwaniu należy zaznaczyć okienko „Rezerwacja bez karty kredytowej”. System pozostawi tylko w wynikach wyszukiwania kwatery z dostępną taką opcją.

jak zarezerwować bez karty kredytowej

Jak się skontaktować z Booking? Informacje kontaktowe

W razie jakichkolwiek pytań lub problemów można skontaktować się z Booking przez CENTRUM POMOCY (klik). Dzięki tej podstronie wyślesz wiadomość przez formularz kontaktowy klikając w „zadaj pytanie” i następnie „napisz do obsługi klienta”. Czy jest możliwy kontakt telefoniczny z Booking? Pewnie, że tak! Numer telefonu z Polski to  022 306 08 55, a z zagranicy +48223060855.

booking jak zarezerwować hotel