Nocleg w drodze do Chorwacji to dla większości osób podróżujących z Polski niezbędna sprawa, szczególnie jeśli planuje się pobyt w miejscowościach od Splitu aż po Dubrownik. Trasa do Chorwacji z Warszawy, Gdańska czy Poznania jest dość męcząca, dlatego bezpiecznie jest podzielić drogę na dwie części i zatrzymać się na nocleg. Przygotowaliśmy dla Was aktualną listę miejsc, dzięki której możecie znaleźć nocleg w drodze do Chorwacji w 2024 roku. Przy każdej miejscowości zostawiamy również listy z miejscami, dzięki którym sprawdzicie jakie kwatery są jeszcze dostępne w wybranym przez Was terminie, a przede wszystkim małym haczykiem ✔️ zaznaczyliśmy kwatery w których spaliśmy. Sprawdźcie również inspiracje, gdzie do Chorwacji na wakacje które przygotowaliśmy w osobnym wpisie.

NOCLEG W DRODZE DO CHORWACJI – LISTA KRAJÓW 2024:

CZECHY

Okolice Ołomuńca i Brna to odpowiedź na pytanie, gdzie spać w Czechach na trasie do Chorwacji. Znajdziecie tam szeroki wybór miejsc noclegowych – szczególnie Brno może pochwalić się sporą bazą hotelową. Warto zastanowić się również nad miejscowością Mikulov, która jest położona jeszcze przed granicą z Austrią. Dzięki temu znajdziecie tam zdecydowanie tańsze noclegi niż np. w Austrii i zwiedzicie bardzo ładne, czeskie miasteczko.

Ołomuniec

Brno

➔Inne kwatery w Brnie

Mikulov

➔Inne kwatery w Mikulov

 

AUSTRIA

Nocleg w Austrii na trasie do Chorwacji to świetny pomysł! Co prawda ciągnie to za sobą zdecydowanie wyższe ceny niż w przypadku innych krajów, ale baza kwater i ich standard jest na dużo wyższym poziomie. Warto rozważyć przy okazji postoju zwiedzanie Graz oraz stolicy Austrii – Wiednia.

Graz

Lista wybranych noclegów w Graz

Wiedeń

Wiedeń oferuje ogromną bazę kwater noclegowych, dlatego wybierzcie hotel najlepiej dopasowany do was klikając na poniższą listę, a następnie dopasowując filtry pod własne gusta: Lista wybranych noclegów w Wiedniu✔️

 

SŁOWENIA

Na nocleg w Słowenii w drodze do Chorwacji proponujemy duży Maribor i klimatyczny Ptuj, ale bez wątpienia należy rozważyć Lublanę, jeśli chcecie poznać również stolicę kraju.

Maribor

Inne noclegi w Mariborze

Ptuj

Inne noclegi w Ptuj

Lublana

Stolica Słowenii nie leży dokładnie na trasie do Chorwacji, którą przejeżdża większość Polaków. Jeśli jednak zboczycie z kursu i zechcecie zwiedzić stolicę Słowenii polecamy szukać noclegu na poniższej liście filtrując wyniki według osobistych upodobań: Lista noclegów w Lublanie

 

CHORWACJA

Jadąc po drodze na wakacje z pewnością można przemyśleć postój i nocleg w stolicy kraju, a dodatkowo zwiedzić nowe miejsce. Wybrane przez nas hotele prezentujemy poniżej:

Zagrzeb

Lista hoteli w Zagrzebiu

 

WĘGRY

Wielu Polaków wybiera również nocleg na Węgrzech w drodze do Chorwacji, co niewątpliwie jest dobrym pomysłem! Szczególnie chętnie obierają ster na odpoczynek nad popularnym Balatonem, z czego również raz sami skorzystaliśmy. Przez turystyczny charakter nie brakuje tutaj dużego wyboru kwater, w związku z tym zamieszczamy poniżej listę miejsc, które warto przemyśleć na postój:

Balaton

Lista miejsc noclegowych w okolicy Balatonu – klik ✔️

 

W tematyce Chorwacji i noclegów niewątpliwie polecamy również:

nocleg w drodze do chorwacji