Jak znaleźć tanie loty? Poznaj 3 proste sposoby!

Najwyższy czas na urlop. W związku z tym koniecznie przeczytaj nasz artykuł. W nim poznasz 3 sposoby, jak znaleźć tanie loty na wakacje. Pakuj więc walizki i w drogę 🙂

Tanie latanie za granicę

Wiele osób twierdzi, że tanie loty zagraniczne są już przeszłością. To nie do końca prawda. Chociaż bilety lotnicze za 39 zł faktycznie są niedostępne, zdarzają się oferty poniżej 100 zł. W takiej cenie możesz liczyć na podróż w jedną stronę do kluczowych miast Europy, aczkolwiek będą to oferty poza sezonem. Niemniej tak tanie bilety lotnicze mogą się pojawić w ramach okresowych promocji również latem. Ale pamiętaj – wyszukiwarki lotów online zwykle narzucają prowizję. W związku z tym warto regularnie sprawdzać i porównywać oferty bezpośrednio na stronach przewoźników.

Co ciekawe, nie tylko tanie linie lotnicze mogą kusić promocjami. W ich ramach można liczyć na darmowy bagaż rejestrowany, chociażby, albo posiłek na pokładzie czy 50% zniżki na drugi bilet dla partnera. W efekcie cena lotu u któregoś z przewoźników będzie tylko pozornie wyższa niż w Wizz Air na przykład, gdzie za opcje dodatkowe trzeba dość słono dopłacić. Zyskujesz również wyższy komfort podróży. Twoja czujność i odrobinę więcej wysiłku w sieci może zatem wyjść Ci na korzyść. Więcej porad znajdziesz tutaj: jak szukać tanich lotów?

Tanie loty krajowe

Kwestia tanich lotów po Polsce jest możliwa w takim samym stopniu co w przypadku wyjazdów zagranicę. Wielu podróżnych nawet nie wie o tym, że choćby Ryanair oferuje opłacalne kursy na trasie Kraków-Gdańsk, powiedzmy. Nie trzeba więc korzystać z usług LOT, które są siłą rzeczy droższe. Oznacza to, że i samoloty krajowe nie muszą wiązać się z dużymi kosztami podróży. Trzeba tylko – jak pisaliśmy wcześniej – samodzielnie porównać oferty na stronach różnych przewoźników.

Czy last minute się opłaca?

Tak. Spontaniczne podróże samolotem to kolejny sprawdzony sposób na tanie loty. Wiąże się to jednak z pewnym kompromisem. Wymarzona Majorka może więc zejść na dalszy plan, jeśli akurat trafi się atrakcyjne last minute do Chorwacji. Rezerwować tanie loty w ten sposób trzeba też dość szybko, ponieważ chętnych nie brakuje. Jeśli stać Cię na spontaniczność i elastyczne podróżowanie, zaoszczędzisz sporo złotówek 🙂

Bez względu na cel podróży, łowcy last minute zazwyczaj planują wyloty z wyprzedzeniem. Fakt, brzmi to paradoksalnie, ale dowolna lokalizacja w terminie urlopu jest właśnie esencją takiego podróżowania. Oznacza to, że z wyprzedzeniem można również zorganizować sobie ubezpieczenie na wczasy zagraniczne. Bez dwóch zdań nawet najtańsze bilety lotnicze last minute okażą się nieopłacalne, jeśli w trakcie wycieczki dojdzie do poważnego urazu. Wówczas koszty leczenia zdecydowanie przewyższą cenę podróży. A jak się ubezpieczyć na wakacje? O tym dowiesz się na stronie https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-w-podrozy-zagranicznej/.

Społeczność podróżujących

Uważne porównywanie ofert przewoźników oraz last minute to dwie dobre metody na tanie loty. Trzecią opcją są fora internetowe. Grupy na FB czy blogi tematyczne są pełne cennych informacji. Chodzi o alternatywne lotniska, wygodne łączenie lotów transferowych, zniżki… Czasami w ten sposób można też od kogoś odkupić bilet w bardzo atrakcyjnej cenie albo umówić się na wspólną podróż w kilka osób. Niektóre linie lotnicze doceniają wyjazdy grupowe, co siłą rzeczy obniża koszty podróży. Aktywność w internecie może więc okazać się opłacalna.

Artykuł sponsorowany